​Studie: Proč je teď ideální čas vyrábět v Číně

6 Prosinec 2018
Proč byste měli vyrábět vaše produkty v Číně? Není náhodou „Made in China“ vždy charakteristickým znakem pro výrobek nízké kvality? Pokud si to myslíte, nemohli byste být dále od pravdy! Oblast kolem čínského Greater Bay, která je rovněž domovem jedné z našich poboček, patří mezi regiony, kde se dnes prostě vyplatí být. Číňané jsou technologickými lídry, mají obdivuhodnou pracovní etiku a vyrábí špičkové a nejmodernější produkty. Přečtěte si o tom v naší nejnovější studii.

Výroba v oblasti Greater Bay

 

Rompa Group has been working hard for years to bring the Far East and the West closer together

Along the way, we learned some valuable lessons that we would love to share with you. For all those organisations and businesses who are considering outsourcing their production to China, we wrote a whitepaper that contains a ton of practical tips about respect and ‘guanxi’.

It also tells the remarkable story of the Dutchman Machiel van Reenen, who left for the Greater Bay Area on a whim and built a new life and career for himself there. He will explain why this is his best decision ever’, the language barrier and the cultural differences.

Ve společnosti Rompa dlouhodobě usilujeme o přiblížení východu a západu

Během našeho snažení jsme pochytili několik cenných lekcí, které bychom s vámi rádi sdíleli. Sepsali jsme zajímavou studii pro všechny organizace a podniky, které zvažují outsourcovat výrobu z Číny. Studie obsahuje řadu praktických tipů o respektu a „guanxi“.

Studie také vypráví pozoruhodný příběh o Holanďanovi jménem Machiel van Reenen, který z rozmaru odešel do oblasti Greater Bay, aby si tu posléze vybudoval nový život a novou kariéru. Vysvětlí vám, proč bylo tohle rozhodnutí jeho vůbec nejlepším v životě. Zmiňuje také samozřejmě jazykovou bariéru a kulturní rozdíly, na které zde natrefíte.

 

Machiel van Reenen v Rompa Shunxing

    Cai Dewei (Starosta – Jiangmen) a Patrick Gerard (CEO – Rompa Group)

Studie nakonec představuje 9 vynikajících důvodů pro výrobu v Číně

1.    Číňané vynikají v tzv. chytrém inženýringu

Každý, kdo přemýšlí o tom, že si nechá své produkty vyrábět v oblasti Greater Bay, by tak neměl dělat jen proto, že je zde levná pracovní síla. Číňané totiž mimo jiné vynikají v chytrém inženýringu.

 

2.    Rozsáhlý dodavatelský řetězec umožňuje dosáhnout úspory z rozsahu rychleji

„Kdykoliv potřebujete nějaké stroje, zdroje, součástky, různé upínáky, více pracovníků nebo znalosti o nejnovějších výrobních technikách, můžete je v této oblasti najít doslova za rohem,“ říká Jesse Plasman.

 

3.    Prosperující lokální trh

Region kolem Greater Bay má perfektní strategickou polohu pro lokalizovanou výrobní variantu. Nachází se v blízkosti Japonska, Indie a Jižní Koreje. Největší příležitosti leží ovšem v samotné Číně.

 

4. …. Čtěte více v naší studii.

Stáhněte si naši studii! (v angličtině)

Užitečné rady a dobré důvody, proč vyrábět v Číně:

Témata, která by vás mohla také zajímat

•  Přečtěte si článek o 9 významných trendech v plastovém průmyslu

•  Podívejte se na nabídku našich služeb

•  Chcete vědět více o Internetu věcí (IoT)? Přečtěte si tento článek! (v angličtině)

•  Nebo si projděte článek o DMF – vyhodnocování vyrobitelnosti u návrhu produktu