Setkání s nizozemským premiérem Markem Ruttem

11 Červenec 2018

Nemnoho lidí má tu možnost posedět a posnídat s nizozemským premiérem Markem Ruttem. Náš kolega Jesse Plasman, ředitel Rompy pro Dálný východ, je jedním z mála těch šťastných, kterým se to povedlo a je na to náležitě hrdý. Jesse se s premiérem potkal během obchodní návštěvy v Číně.

Snídaně se zúčastnili také další členové holandské vlády a zástupci několika nizozemských mezinárodních společností. Jménem celé skupiny Rompa prezentoval Jesse novinky o naší společnosti. Mluvil rovněž o vertikální integraci a prostor dostala také tvorba našich “chytrých” plastových výrobků, které navrhujeme tak, že jsou připojeny k internetu. Jese také zmínil, že v Rompě jsme schopni u našich výrobků použít různé způsoby a techniky připojení. V současné době například pracujeme na průmyslové aplikaci, která prostřednictvím sítě LoRaWAN ukáže, že je produkt zrovna používán. Dalším příkladem může být spotřebitelský produkt, který přes Bluetooth odesílá údaje o použití do mobilní apl

Technologický vývoj v Deltě Perlové řeky

Nedávno jsme u nás v sídle společnosti v Nizozemsku uvítali velmi váženého návštěvníka. Přijel k nám starosta města Jiangmen, aby společně s námi diskutoval o naší vizi do budoucna. Oblast kolem města Jiangmen, kde se nachází naše výrobní středisko, se rychle rozvíjí a stává se jedním z předních světových technologických uzlů. Delta Perlové řeky prochází významnými změnami. Čínská vláda tento proces technologického vývoje plně podporuje. Mimo jiné byly ohlášeny nové, rozsáhlé investice do národní Hi-Tech zóny v Jiangmen.

Investice do výroby elektroniky

V tomto regionu hraje elektronika zásadní roli. Je to pravděpodobně jediné místo na světě, kde můžete koupit všechno, co potřebujete k výrobě vlastního mobilního telefonu v jediné ulici. Není proto divu, že si Rompa ze všech možných oblastí vybrala zrovna tuhle, aby tu investovala do přechodu ze vstřikovací společnosti k plně vertikálně integrované organizaci, která do finálních plastových výrobků rovněž přidává elektronické součástky.

Inspirace z příběhů jiných společností

“Bylo mi ctí, že jsem mohl posnídat s premiérem a hovořit s ním o všem, co Rompa Shunxing dělá – a že je toho hodně,” říká Jesse.

“A stejně tak bylo velmi zajímavé slyšet vyprávění příběhů jiných společností o tom, jak zvládly adaptaci v tomto regionu. Navzájem jsme se obohatili a inspirovali jeden od druhého,” uzavírá Jesse.