Jak vám můžeme pomoct?

Ve společnosti Rompa jsme specialisté na vstřikování plastů a tepelné tvarování.

Proč Rompa?

  • Zajistíme vám montáž na polotovary či hotové výrobky
  • Vývoj, výroba a montáž elektronických součástek probíhá přímo v našich závodech
  • Jsme experti na vstřikování plastů a tepelné tvarování
  • Globální přítomnost: Jsme doma v Evropě, Asii a v Americe
  • Original design manufacturing (ODM)
  • Služby, které předčí vaše očekávání
  • Výroba na zakázku

Historie

Nizozemská firma na vstřikování plastů a tepelné tvarování

Před více než 130 lety vznikla v malé vesnici na jihu Nizozemska koželužna, ze které se vyvinula firma na vstřikování plastů a tepelné tvarování. A ta firma jsme my… Rompa Group. Díky svým znalostem, schopnostem a zvídavé nátuře jsme se dostali tam, kde jsme dnes: jsme mezinárodně působící expert na vstřikování plastů a tepelné tvarování plastových výrobků a obalů. Ale nezůstáváme stát na místě. Máme velké plány a díky naší mentalitě se v budoucnu budeme posouvat stále dál a dál, abychom vám byli schopni nabízet vždy ty nejčerstvější novinky.

 

 

Stručná historie firmy Rompa Group

1881  Rodina Rompa zakládá v městě Terheijden koželužnu Rompa. Velmi záhy tato firma rozšiřuje své aktivity i na výrobu kabelek, vaků, ochranných kufrů a podobných výrobků. Tyto služby firma Rompa poskytuje mj. i nizozemské vládě, poště a výrobcům elektronických zařízení.
1960 Rompa začíná se vstřikováním plastů a tepelným tvarováním pro výrobu plastových výrobků a obalů.
1981 Oslavujeme 100 let od vzniku firmy.
1997 První mezinárodní pobočka Rompa Group se otevírá v Hong Kongu.
2005 Rompa Group přebírá vstřikovnu plastů v České republice ve Vyškově a vzniká tak Rompa CZ.
2005 Rompa Group otevírá svou první výrobnu v čínském Ťiang-menu, kterou pojmenuje Rompa Shunxing.
2006 Aby mohla Rompa provozovat své aktivity i na americkém kontinentě, uzavírá joint venture s firmou Indepak, která vyrábí tepelně tvarované výrobky v Portlandu (USA).
2006 Oslavy 125 let existence firmy.
2008 K Rompa Group se přidává nizozemská firma Technoplast. V tomto novém partnerovi získává Rompa ještě větší znalosti a schopnosti na poli průmyslu s plasty, a stává se tak ještě všestrannější a konkurenceschopnější.
2013 Rompa Shiunxing se rozrůstá a o 3 km dále otevírá novou továrnu, čímž umožňuje firmě další rozvoj.
2014 Na konci května se stěhuje hlavní sídlo společnosti na adresu Saal van Zwanenbergweg 23 v městě Tilburg. Zároveň vítáme tisícího zaměstnance.
2015 V lednu uzavírá Rompa Group joint venture s americkou firmou TransNav, díky čemuž vzniká továrna TransRompa v Mexiku.
2015 Ve Velké Británii uzavírá Rompa joint venture s RH-Packaging.
2016 V říjnu je založena nová pobočka, tentokrát ve slovenském městě Bardějov v důsledku rozšíření a optimalizace montážních činností.
2017 Realizace první výrobní linky na technologii povrchových montáží ve společnosti Rompa Shunxing v Číně, která se stala kompletním interním dodavatelem hotových výrobků včetně designu, plastů, elektroniky, montáží, balení a dodávek.
2018 Založení nové továrny Rompa DE v německém Leipheimu (západní Evropa).
2019 Rompa kupuje společnost ITB Goup, holandskou společnost pro vstřikování plastů v Nizozemsku, České republice a Mexiku
Po všech těch letech můžeme se sebedůvěrou říci, že:

 

“My, skupina společnosti Rompa, jsme přední společností zabývající se vstřikováním a tepelným tvarováním plastů, jak v Nizozemí, tak i daleko za jeho hranicemi. Jsme dynamičtí a naše rozsáhlé znalosti, dovednosti a zvídavá povaha nás přivedla tam, kde jsme nyní – a dovede nás v budoucnu ještě dál. A to také znamená, že můžeme pokračovat v poskytování služeb našim národním i mezinárodním zákazníkům ve formě řešení šitých na míru.”

Rompa dodává míče na olympijské hry v roce 1928