Náš první bezdrátový nabíjecí modul s Qi technologií už je k dispozici

11 Říjen 2018

Nabíjení pomocí bezdrátové technologie je budoucností. Pro mnoho druhů elektrických kartáčků je bezdrátové nabíjení standardem již nějakou dobu. Stále větší množství nových chytrých telefonů už také nevyžaduje nabíjecí kabel. V reakci na rostoucí poptávku po této technologii jsme se v Rompa Group začali specializovat na výrobu bezdrátových nabíjecích modulů s technologií Qi. Holicí strojky Philips nejvyšší třídy, které u nás vyrábíme, již jsou vybaveny tímto nabíjecím modulem.

Co je Qi?

Qi je technologie bezdrátového nabíjení. Název pochází z čínských výrazů pro „energii“, „dech“ a „životní sílu“. Technologie využívá měděných cívek. Jedna cívka je umístěna v nabíječce, druhá v samotném nabíjeném zařízení. Když se obě cívky dostanou k sobě, vytváří se magnetické pole, které přenáší energii z nabíjecího zařízení do přístroje. Přístroj mění tuto energii na elektřinu, kterou pak využije k nabití své baterie.

 

Qi modul pro holicí strojek Lux 9000

Pro společnost Philips momentálně vyrábíme tisíce bezdrátových nabíjecích stanic za rok. Výrobní proces probíhá v Číně a skládá se mimo jiné ze zajištění funkčních technických požadavků, vstřikovánímontážedekorací či balicích procesů. Qi moduly přidává Philips do svých nových holicích strojků Lux 9000, které jsou vlajkovou lodí firmy v oblasti holení. Nabíjecí stanice mají tím pádem i přepychový vzhled. Pomocí technologie chromování se na plastový povrch nabíječky přidává vrstva chromu.

Výhody a aplikace bezdrátového nabíjení

Bezdrátové nabíjení je zároveň bezpečné i pohodlné. Eliminuje změť vodičů, kabelů a baterií. Technologie bezdrátového nabíjení je navíc stále relativně mladá a prochází aktivním vývojem. To znamená, že počet využití technologie časem ještě poroste. Věděli jste třeba, že existuje nabíjecí modul, který může nabíjet všechna elektrická zařízení v okruhu 10 metrů? Výzkum se provádí také v oblasti bezdrátového nabíjení elektrických aut a implantátů využívaných ve zdravotnictví. Rompa samozřejmě tento nejnovější vývoj detailně sleduje. Rádi vám poradíme s možnou aplikací technologie Qi pro váš produkt.

Chcete vytvořit vlastní bezdrátový nabíjecí modul?

Rompa má odborné znalosti a prostředky k vývoji a výrobě vašeho bezdrátového nabíjecího modulu. Výrobky připravené k použití vám pak může doručit na místo dle vašeho výběru. Společně vypracujeme návrh, ujistíme se, že produkt je vyrobitelný (pomocí našeho DFM postupu) a opatříme ho obalem, který si zvolíte. Pokud chcete vědět více o možnostech, kontaktujte náš obchodní tým.