Jak Rompa rychle a efektivně dodává plastové výrobky po celém světě

9 Červenec 2018

Je samozřejmé, že naši zákazníci chtějí, aby jejich plastové produkty byly dodány co nejrychleji na správné místo, aniž by museli platit vysoké částky za přepravu. My v Rompě tohle chápeme. Děláme všechno proto, abyste měli vždy dostatek vašich výrobků kdykoliv a kdekoliv je zrovna potřebujete. Zároveň držíme také náklady na minimu.

Jak je možné, že vám dokážeme dodat vaše výrobky co nejrychleji a nejefektivněji? Je to jednoduché. Využíváme všechna naše výrobní místa v České republice, Číně, Mexiku a USA. Výroba produktů na třech kontinentech nám umožňuje držet si nízké náklady na přepravu. Poskytujeme lokalizovanou výrobní variantu pro mnoho našich odběratelů. To znamená, že produkty vyrábíme co nejblíže požadovanému umístění našich zákazníků. Tímto si vytváříme strategickou výhodu. Je to také jeden z důvodů, proč mnoho velkých mezinárodních společností, jako je Philips, Procter & Gamble nebo Bosch, využívá našich služeb.

Produkce v blízkosti odběratele

Některé plastové výrobky, jako třeba autosedačky pro děti, jsou poměrně velké. Vzhledem k přepravním nákladům je tedy nejlepší, aby vzdálenost výrobního místa od místa dodání byla co nejkratší. To je jeden z důvodů, proč jsme zahájili výstavbu nové továrny v Německu. Továrna se bude nacházet přímo vedle našeho odběratele, firmy Britax Römer.

Nejlepší řešení transportu pro vaši situaci

Využíváme čtyři způsoby přepravy výrobků: letecky, po vodě, po železnici nebo po silnici. Vždy zvolíme to nejlepší možné řešení pro vaši specifickou situaci. Volba závisí na požadované době doručení, přepravních nákladech, na množství objednaných produktů nebo na místu dodání. Produkty vyrobené v Číně nebo v Evropě, které jsou určeny pro USA, mohou být samozřejmě přepravovány pouze vzduchem nebo po vodě.

 

Příklad: doprava mezi Čínou a Evropou

Předpokládejme, že potřebujete přesunout vaše výrobky z Číny do Evropy. Kterou metodu dopravy zvolíte? Loď může přepravit 19 000 plně naložených kontejnerů (jednotek FCL). Přeprava po vodě trvá 40 dní. Vlak přepraví až 51 kontejnerů za 15 dní. Letadlo vezme na palubu pouze 6 jednotek FCL, ale doba přepravy je pouze 1 den. Nevýhodou letecké nákladní dopravy je však to, že je až šestnáctkrát nákladnější než lodní doprava. Výhodným řešením by tedy bylo využít vlakovou dopravu, nákladní automobily nebo kombinaci obou. Zvlášť, když existuje přímé železniční spojení mezi Čínou a Evropou. Toto spojení je rychlejší než vodní přeprava a čtyřikrát levnější než využití letadla. V neposlední řadě má rovněž nižší dopad na životní prostředí.

Řešení na míru

Kolik výrobků potřebujete? Kde a kdy je potřebujete? U nás v Rompě se s vámi snažíme spolupracovat na vašem celém dodavatelském řetězci. Bohužel to v některých případech není vždy možné. Např. u zákazníků, kteří fungují na bázi jednotlivých projektů nebo u sezónních výrobků či produktů pro specifický druh počasí. Do hry totiž vstupuje rovněž poptávka koncových uživatelů po daných výrobcích. Ve všech případech ovšem poskytujeme jasné a předem dané dohody o podmínkách výroby a datu dodání. Pokud se cokoliv změní, novou situaci společně prodiskutujeme a proaktivně navrhneme nové řešení, abychom zajistili, že vám vaše výrobky nebudou chybět.