4 faktory, které mají vliv na plánování projektů se vstřikováním

6 Září 2018

Pokud nám do Rompa Group zadáte poptávku, určitě budete chtít vědět, kdy můžete očekávat hotové výrobky, ať už s vestavěnou elektronikou, nebo bez ní, abyste je mohli uvést na trh. Proto vždy klademe důraz na spolehlivé plánování každého projektu. A veškeré plánování s vámi také probereme. Jak dlouho bude celý proces trvat? To záleží na mnoha faktorech. Zde si představíme čtyři nejdůležitější.

1. Stav návrhu produktu

Chcete zkrátit dobu uvedení produktu na trh? V tom případě je dobrý nápad oslovit nás co nejdříve. Ideálně ještě v čase, kdy už máte o produktu nějakou představu. Využijeme naše zkušenosti se vstřikováním, abychom vám produkt pomohli načrtnout a navrhnout.
Během procesu DFM s vámi pravidelně sdílíme všechny informace a kriticky nahlížíme na vyrobitelnost a trvanlivost formy. Na přání zákazníka zohledňujeme také estetické a funkční vlastnosti. V závislosti na složitosti produktu a fázi, od které s vámi začneme spolupracovat, vám to může ušetřit celé týdny! Samozřejmě také nebudeme proti, když nám dodáte již hotový návrh produktu.

 

2. Složitost produktu

Čím složitější je váš výrobek, tím složitější je i forma. Forma je vždy jedinečná, vyrobená a odladěná na váš produkt. Konstrukce, výroba a testování formy je časově náročné. Proces bude trvat déle, pokud např. bude potřeba využít posuvné čelisti.

3. Typ výrobku

Projekty vstřikování plastů pro spotřební výrobky trvají obecně kratší dobu než projekty pro sektor automotive nebo zdravotnický sektor. Je to dáno tím, že mnohem větší roli hraje v těchto sektorech dohledatelnost původu. Původ každého produktu musí být plně vysledovatelný. U automotive produktů je povinnost mít schválený každý díl (PPAP – proces schvalování dílů). Jde o podrobnou dokumentaci, která je důkazem, že jsme správně pochopili všechny klientovy požadavky a také je splnili.

 

4. Dostupnost dodavatelů forem

V Rompě spolupracujeme s řadou vybraných výrobců forem např. z Belgie, Portugalska a Číny. Rychlost, s jakou je vaše forma vyrobena, nezávisí jen na složitosti výrobku, ale také na dostupné kapacitě vybraného výrobce formy. Je třeba možné, že náš čínský dodavatel může dodat formu za 7-8 týdnů, zatímco u belgického dodavatele byste museli čekat až 30 týdnů, než vůbec začne s výrobou.
Proto vždy poptáváme více dodavatelů forem, abychom zajistili, že dodržíme plán projektu i stanovené náklady. Po konzultaci s vámi a na základě našich dlouhodobých zkušeností zvolíme toho nejlepšího výrobce forem pro konkrétní projekt.

Neustále otevřená komunikace ohledně plánování projektu

Pokud jste naším partnerem, můžete vždy počítat se spolehlivým plánováním projektu. Děláme vše, co je v našich silách, abychom zajistili, že budete moct váš produkt představit na trh co nejrychleji to půjde nebo ve vámi stanoveném datu. Samozřejmě bereme v potaz kvalitu produktu i formy.
S předstihem se s vámi dohodneme na metodě komunikace plánování. Můžete např. zvolit týdenní nebo dvoutýdenní zprávy o postupu prací, nebo setkání tváří v tvář. Nebo vás můžeme kontaktovat pouze v případě, že dojde ke změně. Záleží tedy na vás, co si zvolíte a co je pro vás nejvhodnější.
Je možné, že se budeme muset odchýlit od plánu např. kvůli nepředvídatelným okolnostem. Přeci jen se zabýváme unikátním dílem. Také se může stát, že změny na produktu vyžadují další úpravu formy. Samozřejmě vás o všech prodlevách ihned informujeme. Pokud to bude nezbytné, je tu také možnost změnit způsob přepravy. U nás vždy víte, co můžete očekávat.

                                                                  This Příklad plánování projektu. Skutečný čas může se může lišit u každého projektu.