Specialista Cel a Intrastatu

Jsme výrobní společnost se sídlem ve Vyškově. Naše výrobky můžete ale najít po celém světě. Vyrábíme plastové součástky pro spoustu firem z různých odvětví, a protože jsme ve formě a máme stále mnoho zakázek, hledáme kolegu či kolegyni na pozici Specialista Cel a Intrastatu.

Naše kanceláře

Co budete dělat

  • stanovovat interní postupy pro přípravu celního odbavení při nákupu a prodeji
  • instruovat pracovníky ostatních oddělení pro poskytnutí součinnosti a podkladů
  • kompletovat dokumenty pro proclení dovozních i vývozních případů
  • provádět vyclívání u vybraných zásilek
  • komunikovat s přepravci, dodavateli, celním úřadem a ostatními partnery
  • připravovat podklady pro hlášení Intrastat
  • kontrolovat stanoveným výpočtem původ zboží materiálů a výrobků (tzv. EUR1)
  • zařazovat materiálové položky dle celního sazebníku v interním účetním systému
  • účtovat doklady související s celní problematikou
  • účtovat další účetní doklady dle zaškolené oblasti
  • vést evidenci celních a účetních dokladů
  • provádět kontrolu, rozbory, přípravu dokladů pro audit a ostatní administrativní činnost

Co byste měli umět a znát

  • minimálně SŠ s maturitou
  • zkušenosti s celními deklaracemi a předpisy (celní kodex) a navazujícími zákony
  • praxe s vykazováním Intrastat výhodou
  • uvítáme znalost podvojného účetnictví
  • výhodou je i znalost DPH a daňových zákonů
  • angličtina na alespoň střední úrovní (písemně, verbálně)
  • předpoklady pro práci s čísly
  • spolehlivost, komunikativnost, aktivní přístup

Nabízíme Vám

  • zajímavou a pestrou práci v rámci mezinárodní dynamicky rostoucí společnosti s pobočkami na Slovensku a Německu
  • odpovídající mzdové ohodnocení
  • profesnímu růst s možností seberealizace a dalšího vzdělávání
  • externí vzdělávací kurzy pro detailnější znalosti v celní a účetní problematice
  • zaměstnanecké benefity:
    • penzijní připojištění
    • příspěvek na stravování
    • jazykové kurzy
  • příjemné pracovní prostředí s přátelským kolektivem
  • nástup možný ihned

Zaujala Vás tato nabídka? Odpovězte nám, prosím, vyplněním formuláře a posláním svého životopisu:

Reagujte na tuto nabídku

Ptejte se nás

Pokud máte dotazy ohledně této pozice, zavolejte nám na pevnou linku 515 550 331 nebo na mobil 773 757 507. Případně můžete také poslat mail na prace@rompa.cz.